    CDA (Zhifengwei Technology) LIB1030Q4R0207
    Part No.:
    LIB1030Q4R0207
    Manufacturer:
    CDA (Zhifengwei Technology)
    Category:
    Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLIB1030Q4R0207.pdf
    Description:
    4.0V 200F 10*30 CAP LITH HYBRID
    Shipping
    Inventory:348
    Manufacturer:
    CDA (Zhifengwei Technology)
    Series:
    LIB-4.0V
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    200 F
    Tolerance:
    Voltage - Rated:
    4 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    130mOhm @ 1kHz
    Lifetime @ Temp.:
    1000 Hrs @ 65°C
    Termination:
    PC Pins
    Mounting Type:
    Through Hole
    Package / Case:
    Radial, Can
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Size / Dimension:
    0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1.240" (31.50mm)
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 65°C
    1. How to order LIB1030Q4R0207 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the LIB1030Q4R0207 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LIB1030Q4R0207?
    Image LIB1030Q4R0207
    Part Number LIB1030Q4R0207
    Manufacturer CDA (Zhifengwei Technology)
    Series LIB-4.0V
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Capacitance 200 F
    Tolerance -
    Voltage - Rated 4 V
    ESR (Equivalent Series Resistance) 130mOhm @ 1kHz
    Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 65°C
    Termination PC Pins
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial, Can
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
    Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
    Operating Temperature -20°C ~ 65°C