    Cal-Chip Electronics, Inc. GMC31CG151F100NT
    Part No.:
    GMC31CG151F100NT
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedGMC31CG151F100NT.pdf
    Description:
    CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 1206
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    1. How to order GMC31CG151F100NT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the GMC31CG151F100NT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GMC31CG151F100NT?
    Image GMC31CG151F100NT
    Part Number GMC31CG151F100NT
    Product Status Active
    Capacitance 150 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)