    Bourns Inc. CR1206-FX-4303ELF
    Part No.:
    CR1206-FX-4303ELF
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCR1206-FX-4303ELF.pdf
    Description:
    RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    430 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.030" (0.75mm)