    Ampleon USA Inc. BLC8G27LS-210PVY
    Part No.:
    BLC8G27LS-210PVY
    Package:
    SOT-1251-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBLC8G27LS-210PVY.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 28V 8DFM
    Package/Case:
    SOT-1251-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Configuration:
    Dual, Common Source
    Frequency:
    2.6GHz ~ 2.7GHz
    Gain:
    17dB
    Voltage - Test:
    28 V
    Current - Test:
    1.73 A
    Power - Output:
    65W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    8-DFM
    1. How to order BLC8G27LS-210PVY on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BLC8G27LS-210PVY price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLC8G27LS-210PVY?
    Image BLC8G27LS-100AVZ BLC8G27LS-140AVY BLC8G27LS-180AVZ BLC8G27LS-100AVY BLC8G27LS-210PVY
    Part Number BLC8G27LS-100AVZ BLC8G27LS-140AVY BLC8G27LS-180AVZ BLC8G27LS-100AVY BLC8G27LS-210PVY
    Series - - - - -
    Package/Case SOT-1275-1 SOT-1275-1 SOT-1275-3 SOT-1275-1 SOT-1251-3
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
    Frequency 2.5GHz ~ 2.69GHz 2.5GHz ~ 2.69GHz 2.5GHz ~ 2.69GHz 2.5GHz ~ 2.69GHz 2.6GHz ~ 2.7GHz
    Gain 15.5dB 14.5dB 14dB 15.5dB 17dB
    Voltage - Test 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V
    Noise Figure - - - - -
    Current - Test 250 mA 320 mA 200 mA 250 mA 1.73 A
    Power - Output 17.8W 28W 28W 17.8W 65W
    Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V 65 V 65 V