    WAVEPIA.,Co.Ltd WP28007025
    Part No.:
    WP28007025
    Manufacturer:
    WAVEPIA.,Co.Ltd
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    Die
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedWP28007025.pdf
    Description:
    RF MOSFET GAN HEMT 28V DIE
    Shipping
    Inventory:65
    Manufacturer:
    WAVEPIA.,Co.Ltd
    Series:
    Package/Case:
    Die
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Technology:
    GaN HEMT
    Configuration:
    Frequency:
    7GHz
    Gain:
    17dB
    Voltage - Test:
    28 V
    Current Rating (Amps):
    800mA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    100 mA
    Power - Output:
    25W
    Voltage - Rated:
    28 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    1. How to order WP28007025 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the WP28007025 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WP28007025?
    Image WP28007025
    Part Number WP28007025
    Manufacturer WAVEPIA.,Co.Ltd
    Series -
    Package/Case Die
    Packaging Box
    Product Status Active
    Technology GaN HEMT
    Configuration -
    Frequency 7GHz
    Gain 17dB
    Voltage - Test 28 V
    Current Rating (Amps) 800mA
    Noise Figure -
    Current - Test 100 mA
    Power - Output 25W
    Voltage - Rated 28 V