    YAGEO 680KD20J-P7.5
    Part No.:
    680KD20J-P7.5
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited680KD20J-P7.5.pdf
    Description:
    VARISTOR 68V 3KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20D
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    40 V
    Maximum DC Volts:
    56 V
    Varistor Voltage (Min):
    61 V
    Varistor Voltage (Typ):
    68 V
    Varistor Voltage (Max):
    75 V
    Current - Surge:
    3 kA
    Energy:
    49J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    5800 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order 680KD20J-P7.5 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 680KD20J-P7.5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 680KD20J-P7.5?
    Image 680KD20J-OTR 680KD20J-TB 680KD20J-P7.5TR 680KD20J-FP7.5TR 680KD20J-OTB
    Part Number 680KD20J-OTR 680KD20J-TB 680KD20J-P7.5TR 680KD20J-FP7.5TR 680KD20J-OTB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
    Series 20D 20D 20D 20D 20D
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 40 V 40 V 40 V 40 V 40 V
    Maximum DC Volts 56 V 56 V 56 V 56 V 56 V
    Varistor Voltage (Min) 61 V 61 V 61 V 61 V 61 V
    Varistor Voltage (Typ) 68 V 68 V 68 V 68 V 68 V
    Varistor Voltage (Max) 75 V 75 V 75 V 75 V 75 V
    Current - Surge 3 kA 3 kA 3 kA 3 kA 3 kA
    Energy 49J 49J 49J 49J 49J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 5800 pF @ 1 kHz 5800 pF @ 1 kHz 5800 pF @ 1 kHz 5800 pF @ 1 kHz 5800 pF @ 1 kHz