    YAGEO 621KH20-P7.5
    Part No.:
    621KH20-P7.5
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited621KH20-P7.5.pdf
    Description:
    VARISTOR 620V 6.5KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20H
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    385 V
    Maximum DC Volts:
    505 V
    Varistor Voltage (Min):
    558 V
    Varistor Voltage (Typ):
    620 V
    Varistor Voltage (Max):
    682 V
    Current - Surge:
    6.5 kA
    Energy:
    224J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    650 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 140°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order 621KH20-P7.5 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 621KH20-P7.5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 621KH20-P7.5?
    Image 621KH20-FP7.5 621KH20-P7.5 621KH20 621KH20-O 621KH20-F
    Part Number 621KH20-FP7.5 621KH20-P7.5 621KH20 621KH20-O 621KH20-F
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
    Series 20H 20H 20H 20H 20H
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 385 V 385 V 385 V 385 V 385 V
    Maximum DC Volts 505 V 505 V 505 V 505 V 505 V
    Varistor Voltage (Min) 558 V 558 V 558 V 558 V 558 V
    Varistor Voltage (Typ) 620 V 620 V 620 V 620 V 620 V
    Varistor Voltage (Max) 682 V 682 V 682 V 682 V 682 V
    Current - Surge 6.5 kA 6.5 kA 6.5 kA 6.5 kA 6.5 kA
    Energy 224J 224J 224J 224J 224J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 650 pF @ 1 kHz 650 pF @ 1 kHz 650 pF @ 1 kHz 650 pF @ 1 kHz 650 pF @ 1 kHz