    YAGEO 331KH20J-OP7.5TR
    Part No.:
    331KH20J-OP7.5TR
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited331KH20J-OP7.5TR.pdf
    Description:
    VARISTOR 330V 10KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20H
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    210 V
    Maximum DC Volts:
    275 V
    Varistor Voltage (Min):
    297 V
    Varistor Voltage (Typ):
    330 V
    Varistor Voltage (Max):
    363 V
    Current - Surge:
    10 kA
    Energy:
    228J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    1200 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 140°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order 331KH20J-OP7.5TR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 331KH20J-OP7.5TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 331KH20J-OP7.5TR?
    Image 331KH20J-TR 331KH20J-OTR 331KH20J-P7.5TR 331KH20J-OP7.5TR 331KH20J-OP7.5TB
    Part Number 331KH20J-TR 331KH20J-OTR 331KH20J-P7.5TR 331KH20J-OP7.5TR 331KH20J-OP7.5TB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
    Series 20H 20H 20H 20H 20H
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 210 V 210 V 210 V 210 V 210 V
    Maximum DC Volts 275 V 275 V 275 V 275 V 275 V
    Varistor Voltage (Min) 297 V 297 V 297 V 297 V 297 V
    Varistor Voltage (Typ) 330 V 330 V 330 V 330 V 330 V
    Varistor Voltage (Max) 363 V 363 V 363 V 363 V 363 V
    Current - Surge 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA
    Energy 228J 228J 228J 228J 228J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 1200 pF @ 1 kHz 1200 pF @ 1 kHz 1200 pF @ 1 kHz 1200 pF @ 1 kHz 1200 pF @ 1 kHz