    YAGEO 330KD20J-OP7.5TB
    Part No.:
    330KD20J-OP7.5TB
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited330KD20J-OP7.5TB.pdf
    Description:
    VARISTOR 33V 3KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20D
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    20 V
    Maximum DC Volts:
    26 V
    Varistor Voltage (Min):
    29.5 V
    Varistor Voltage (Typ):
    33 V
    Varistor Voltage (Max):
    36.5 V
    Current - Surge:
    3 kA
    Energy:
    24J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    11500 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order 330KD20J-OP7.5TB on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 330KD20J-OP7.5TB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 330KD20J-OP7.5TB?
    Image 330KD20J-OP7.5TR 330KD20J-OP7.5TB 330KD20J-FTB 330KD20J-P7.5TR 330KD20J-P7.5TB
    Part Number 330KD20J-OP7.5TR 330KD20J-OP7.5TB 330KD20J-FTB 330KD20J-P7.5TR 330KD20J-P7.5TB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
    Series 20D 20D 20D 20D 20D
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
    Maximum DC Volts 26 V 26 V 26 V 26 V 26 V
    Varistor Voltage (Min) 29.5 V 29.5 V 29.5 V 29.5 V 29.5 V
    Varistor Voltage (Typ) 33 V 33 V 33 V 33 V 33 V
    Varistor Voltage (Max) 36.5 V 36.5 V 36.5 V 36.5 V 36.5 V
    Current - Surge 3 kA 3 kA 3 kA 3 kA 3 kA
    Energy 24J 24J 24J 24J 24J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz 11500 pF @ 1 kHz