    YAGEO 101KD20J-FP7.5TB
    Part No.:
    101KD20J-FP7.5TB
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited101KD20J-FP7.5TB.pdf
    Description:
    VARISTOR 100V 10KA DISC 20MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    20D
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    60 V
    Maximum DC Volts:
    85 V
    Varistor Voltage (Min):
    90 V
    Varistor Voltage (Typ):
    100 V
    Varistor Voltage (Max):
    110 V
    Current - Surge:
    10 kA
    Energy:
    70J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    4000 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order 101KD20J-FP7.5TB on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 101KD20J-FP7.5TB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 101KD20J-FP7.5TB?
    Image 101KD20J 101KD20J-FP7.5TR 101KD20J-P7.5TB 101KD20J-FP7.5TB 101KD20J-FTB
    Part Number 101KD20J 101KD20J-FP7.5TR 101KD20J-P7.5TB 101KD20J-FP7.5TB 101KD20J-FTB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm Disc 20mm
    Series 20D 20D 20D 20D 20D
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
    Maximum DC Volts 85 V 85 V 85 V 85 V 85 V
    Varistor Voltage (Min) 90 V 90 V 90 V 90 V 90 V
    Varistor Voltage (Typ) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
    Varistor Voltage (Max) 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V
    Current - Surge 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA 10 kA
    Energy 70J 70J 70J 70J 70J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 4000 pF @ 1 kHz 4000 pF @ 1 kHz 4000 pF @ 1 kHz 4000 pF @ 1 kHz 4000 pF @ 1 kHz