    Vishay Sprague TMCP1A106MTRF
    Part No.:
    TMCP1A106MTRF
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TMCP
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    5.9Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    P
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order TMCP1A106MTRF on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TMCP1A106MTRF price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TMCP1A106MTRF?
    Image TMCP1A106MTRF
    Part Number TMCP1A106MTRF
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TMCP
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 5.9Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)