    Vishay Sprague TH3D335M050D1700
    Part No.:
    TH3D335M050D1700
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    2917 (7343 Metric)
    Description:
    CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, TH3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    3.3 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.7Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    D
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Automotive
    Failure Rate:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    1. How to order TH3D335M050D1700 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TH3D335M050D1700 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TH3D335M050D1700?
    Image TH3D335M050D1700
    Part Number TH3D335M050D1700
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, TH3
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 3.3 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)