    Vishay Sprague TH3C106M035F1600
    Part No.:
    TH3C106M035F1600
    Package:
    2312 (6032 Metric)
    Description:
    CAP TANT 10UF 20% 35V 2312
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.6Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    C
    AEC-Q200
    1. How to order TH3C106M035F1600 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TH3C106M035F1600 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TH3C106M035F1600?
    Image TH3C106M035F1600
    Part Number TH3C106M035F1600
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)