    Vishay Sprague TH3B105K025E5000
    Part No.:
    TH3B105K025E5000
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    1411 (3528 Metric)
    Description:
    CAP TANT 1UF 10% 25V 1411
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, TH3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Automotive
    Failure Rate:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    1. How to order TH3B105K025E5000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TH3B105K025E5000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TH3B105K025E5000?
    Image TH3B105K025E5000
    Part Number TH3B105K025E5000
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, TH3
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)