    Vishay Sprague TH3A685M010E2600
    Part No.:
    TH3A685M010E2600
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1206
    Capacitance:
    6.8 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.6Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    AEC-Q200
    1. How to order TH3A685M010E2600 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TH3A685M010E2600 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TH3A685M010E2600?
    Image TH3A685M010E2600
    Part Number TH3A685M010E2600
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.6Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)