    Vishay Sprague TH3A225M020C5900
    Part No.:
    TH3A225M020C5900
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1206
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, TH3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    20 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    5.9Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Automotive
    Failure Rate:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    1. How to order TH3A225M020C5900 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TH3A225M020C5900 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TH3A225M020C5900?
    Image TH3A225M020C5900
    Part Number TH3A225M020C5900
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, TH3
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 2.2 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 20 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 5.9Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)