    Vishay Sprague 593D225X0025A2TE3
    Part No.:
    593D225X0025A2TE3
    Description:
    CAP TANT 2.2UF 20% 25V 1206
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    4Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Qualification:
    1. How to order 593D225X0025A2TE3 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 593D225X0025A2TE3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 593D225X0025A2TE3?
    Image 593D225X0025A2TE3
    Part Number 593D225X0025A2TE3
    Product Status Active
    Capacitance 2.2 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)