    Vishay Sprague 293D225X9035B2TE3
    Part No.:
    293D225X9035B2TE3
    Package:
    1411 (3528 Metric)
    Description:
    CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1411
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    3.8Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.083" (2.11mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Qualification:
    1. How to order 293D225X9035B2TE3 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 293D225X9035B2TE3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 293D225X9035B2TE3?
    Image 293D225X9035B2TE3
    Part Number 293D225X9035B2TE3
    Product Status Active
    Capacitance 2.2 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 35 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 3.8Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.083" (2.11mm)