    Vishay Sprague 293D225X9025A2TE3
    Part No.:
    293D225X9025A2TE3
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Description:
    CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1206
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, 293D
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    6.3Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order 293D225X9025A2TE3 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 293D225X9025A2TE3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 293D225X9025A2TE3?
    Image 293D225X9025A2TE3
    Part Number 293D225X9025A2TE3
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, 293D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 2.2 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 6.3Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)