    Vishay Sprague 135D107X9060F6
    Part No.:
    135D107X9060F6
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    Axial
    Description:
    CAP TANT 100UF 10% 60V AXIAL
    Shipping
    Inventory:80
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    135D
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    100 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    60 V
    Type:
    Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 200°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
    Height - Seated (Max):
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    F
    Ratings:
    Features:
    Wet Tantalum
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order 135D107X9060F6 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 135D107X9060F6 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 135D107X9060F6?
    Image 135D107X9060F6
    Part Number 135D107X9060F6
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series 135D
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Capacitance 100 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 60 V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 200°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)