    TXC CORPORATION CS-106.250MCC-T
    Part No.:
    CS-106.250MCC-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCS-106.250MCC-T.pdf
    Description:
    XTAL OSC SO 106.2500MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    CS
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    SO (SAW)
    Frequency:
    106.25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    80mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.055" (1.40mm)
    1. How to order CS-106.250MCC-T on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CS-106.250MCC-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CS-106.250MCC-T?
    Image CS-106.250MCC-T CS-156.250MCC-T CS-212.500MCC-T CS-312.500MCC-T
    Part Number CS-106.250MCC-T CS-156.250MCC-T CS-212.500MCC-T CS-312.500MCC-T
    Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
    Series CS CS CS CS
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal
    Type SO (SAW) SO (SAW) SO (SAW) SO (SAW)
    Frequency 106.25 MHz 156.25 MHz 212.5 MHz 312.5 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±100ppm ±100ppm ±100ppm ±100ppm
    Operating Temperature -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C -10°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max) 80mA 80mA 80mA 80mA
    Ratings - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm) 0.055" (1.40mm)