    TXC CORPORATION 9C-13.0625MBBK-T
    Part No.:
    9C-13.0625MBBK-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Crystals
    Package:
    HC-49S
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited9C-13.0625MBBK-T.pdf
    Description:
    CRYSTAL 13.0625MHZ 20PF SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    9C
    Package/Case:
    HC-49S
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    13.0625 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±50ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.161" (4.10mm)
    1. How to order 9C-13.0625MBBK-T on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 9C-13.0625MBBK-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 9C-13.0625MBBK-T?
    Image 9C-13.0625MBBK-T 9C-4.194304MBBK-T 9C-14.31818MBBK-T 9C-48.000MAAJ-T 9C-8.912MBBK-T
    Part Number 9C-13.0625MBBK-T 9C-4.194304MBBK-T 9C-14.31818MBBK-T 9C-48.000MAAJ-T 9C-8.912MBBK-T
    Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
    Series 9C 9C 9C 9C 9C
    Package/Case HC-49S HC-49S HC-49S HC-49/US HC-49S
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
    Frequency 13.0625 MHz 4.194304 MHz 14.31818 MHz 48 MHz 8.912 MHz
    Frequency Stability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±30ppm ±50ppm
    Frequency Tolerance ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±30ppm ±50ppm
    Load Capacitance 20pF 20pF 20pF 18pF 20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms 150 Ohms 30 Ohms 80 Ohms 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental 3rd Overtone Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm) 0.161" (4.10mm) 0.161" (4.10mm) 0.161" (4.10mm) 0.161" (4.10mm)