    TXC CORPORATION 7S-27.000MAHE-T
    Part No.:
    7S-27.000MAHE-T
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited7S-27.000MAHE-T.pdf
    Description:
    CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    7S
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    27 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.033" (0.85mm)
    1. How to order 7S-27.000MAHE-T on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 7S-27.000MAHE-T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 7S-27.000MAHE-T?
    Image 7S-24.576MAHE-T 7S-27.000MAHE-T 7S-14.31818MAHE-T 7S-25.000MAHE-T 7S-37.400MAHE-T
    Part Number 7S-24.576MAHE-T 7S-27.000MAHE-T 7S-14.31818MAHE-T 7S-25.000MAHE-T 7S-37.400MAHE-T
    Manufacturer TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION TXC CORPORATION
    Series 7S 7S 7S 7S 7S
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
    Frequency 24.576 MHz 27 MHz 14.31818 MHz 25 MHz 37.4 MHz
    Frequency Stability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
    Load Capacitance 12pF 12pF 12pF 12pF 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms 60 Ohms 150 Ohms 80 Ohms 60 Ohms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm) 0.033" (0.85mm) 0.033" (0.85mm) 0.033" (0.85mm) 0.033" (0.85mm)