    TXC CORPORATION 7S12010002
    Part No.:
    7S12010002
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited7S12010002.pdf
    Description:
    CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    7S
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    12 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    200 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.033" (0.85mm)
    1. How to order 7S12010002 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 7S12010002 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 7S12010002?
    Image 7S12010002
    Part Number 7S12010002
    Manufacturer TXC CORPORATION
    Series 7S
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Type MHz Crystal
    Frequency 12 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)