    TXC CORPORATION 7B20000050
    Part No.:
    7B20000050
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited7B20000050.pdf
    Description:
    CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
    Manufacturer:
    TXC CORPORATION
    Series:
    7B
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    20 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.041" (1.05mm)
    1. How to order 7B20000050 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 7B20000050 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 7B20000050?
    Image 7B20000050
    Part Number 7B20000050
    Manufacturer TXC CORPORATION
    Series 7B
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Type MHz Crystal
    Frequency 20 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)