    TT Electronics/Optek Technology OPR5005TR
    Part No.:
    OPR5005TR
    Manufacturer:
    TT Electronics/Optek Technology
    Category:
    Reflective - Analog Output
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Description:
    SENSOR REFLECTIVE
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Sensing Distance:
    0.050" (1.27mm)
    Sensing Method:
    Reflective
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    30 V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    25 mA
    Current - DC Forward (If) (Max):
    50 mA
    Output Type:
    Phototransistor
    Response Time:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    1. How to order OPR5005TR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the OPR5005TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of OPR5005TR?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OPR5005TR.
    Image OPR5005TR
    Part Number OPR5005TR
    Manufacturer TT Electronics/Optek Technology
    Series -
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Sensing Distance 0.050" (1.27mm)
    Sensing Method Reflective
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30 V
    Current - Collector (Ic) (Max) 25 mA
    Current - DC Forward (If) (Max) 50 mA