    Texas Instruments TMS320C6726RFP250
    Part No.:
    TMS320C6726RFP250
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Category:
    DSP (Digital Signal Processors)
    Package:
    144-TQFP Exposed Pad
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTMS320C6726RFP250.pdf
    Description:
    IC FLOATING-POINT DSP 144-HTQFP
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Series:
    TMS320C672x
    Package/Case:
    144-TQFP Exposed Pad
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Floating Point
    Interface:
    EBI/EMI, I2C, McASP, SPI
    Clock Rate:
    250MHz
    Non-Volatile Memory:
    ROM (384kB)
    On-Chip RAM:
    288kB
    Voltage - I/O:
    3.30V
    Voltage - Core:
    1.20V
    Operating Temperature:
    0°C ~ 90°C (TC)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    144-HTQFP (20x20)
    1. How to order TMS320C6726RFP250 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TMS320C6726RFP250 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TMS320C6726RFP250?
    Image TMS320C6726RFP250
    Part Number TMS320C6726RFP250
    Manufacturer Texas Instruments
    Series TMS320C672x
    Package/Case 144-TQFP Exposed Pad
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Type Floating Point
    Interface EBI/EMI, I2C, McASP, SPI
    Clock Rate 250MHz
    Non-Volatile Memory ROM (384kB)
    On-Chip RAM 288kB
    Voltage - I/O 3.30V
    Voltage - Core 1.20V
    Operating Temperature 0°C ~ 90°C (TC)