    Texas Instruments LM3411M5-3.3/NOPB
    Part No.:
    LM3411M5-3.3/NOPB
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Category:
    Voltage Reference
    Package:
    SC-74A, SOT-753
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedLM3411M5-3.3/NOPB.pdf
    Description:
    IC VREF SHUNT 1% SOT23-5
    Shipping
    Inventory:247
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Package/Case:
    SC-74A, SOT-753
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Reference Type:
    Shunt
    Output Type:
    Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage - Output (Max):
    Current - Output:
    15 mA
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    Noise - 0.1Hz to 10Hz:
    Noise - 10Hz to 10kHz:
    50µVrms
    Voltage - Input:
    Current - Supply:
    Current - Cathode:
    150 µA
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23-5
    1. How to order LM3411M5-3.3/NOPB on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the LM3411M5-3.3/NOPB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LM3411M5-3.3/NOPB?
    Image LM3411M5-5.0 LM3411M5-3.3/NOPB
    Part Number LM3411M5-5.0 LM3411M5-3.3/NOPB
    Manufacturer Texas Instruments Texas Instruments
    Package/Case SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753
    Series - -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Active
    Reference Type Shunt Shunt
    Output Type Fixed Fixed
    Voltage - Output (Min/Fixed) 5V 3.3V
    Voltage - Output (Max) - -
    Current - Output 15 mA 15 mA
    Tolerance ±1% ±1%
    Temperature Coefficient - -
    Noise - 0.1Hz to 10Hz - -
    Noise - 10Hz to 10kHz 80µVrms 50µVrms
    Voltage - Input - -
    Current - Supply - -
    Current - Cathode 150 µA 150 µA
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)