    Texas Instruments 66AK2H12AAAWA2
    Part No.:
    66AK2H12AAAWA2
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Category:
    DSP (Digital Signal Processors)
    Package:
    1517-BBGA, FCBGA
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited66AK2H12AAAWA2.pdf
    Description:
    IC DSP ARM SOC 1517BGA
    Manufacturer:
    Texas Instruments
    Series:
    66AK2Hx KeyStone Multicore
    Package/Case:
    1517-BBGA, FCBGA
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    DSP+ARM®
    Interface:
    EBI/EMI, Ethernet, DMA, I2C, Serial RapidIO, SPI, UART/USART, USB 3.0
    Clock Rate:
    1.2GHz
    Non-Volatile Memory:
    ROM (384kB)
    On-Chip RAM:
    12.75MB
    Voltage - I/O:
    0.85V, 1.0V, 1.35V, 1.5V, 1.8V, 3.3V
    Voltage - Core:
    Variable
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (TC)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1517-FCBGA (40x40)
    1. How to order 66AK2H12AAAWA2 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 66AK2H12AAAWA2 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 66AK2H12AAAWA2?
    Image 66AK2H12AAAWA2
    Part Number 66AK2H12AAAWA2
    Manufacturer Texas Instruments
    Series 66AK2Hx KeyStone Multicore
    Package/Case 1517-BBGA, FCBGA
    Packaging Tray
    Product Status Obsolete
    Type DSP+ARM®
    Interface EBI/EMI, Ethernet, DMA, I2C, Serial RapidIO, SPI, UART/USART, USB 3.0
    Clock Rate 1.2GHz
    Non-Volatile Memory ROM (384kB)
    On-Chip RAM 12.75MB
    Voltage - I/O 0.85V, 1.0V, 1.35V, 1.5V, 1.8V, 3.3V
    Voltage - Core Variable
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TC)