    TE Connectivity IHV100A5ANG
    Part No.:
    IHV100A5ANG
    Manufacturer:
    TE Connectivity
    Category:
    Contactors (Electromechanical)
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedIHV100A5ANG.pdf
    Description:
    Power/Signal Relay, 1 Form A, 28
    Shipping
    Inventory:754
    Manufacturer:
    TE Connectivity
    Series:
    IHV
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Coil Voltage:
    24VDC
    Contact Form:
    SPST-NO (DM) (1 Form X)
    Contact Rating (Current):
    100 A
    Switching Voltage:
    900VDC - Max
    Features:
    Termination Style:
    Stud, Wire Leads
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Must Operate Voltage:
    16 VDC
    Must Release Voltage:
    2.4 VDC
    1. How to order IHV100A5ANG on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the IHV100A5ANG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHV100A5ANG?
    Image IHV100A5ANG
    Part Number IHV100A5ANG
    Manufacturer TE Connectivity
    Series IHV
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Mounting Type Chassis Mount
    Coil Voltage 24VDC
    Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
    Contact Rating (Current) 100 A
    Switching Voltage 900VDC - Max
    Features -
    Termination Style Stud, Wire Leads
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Must Operate Voltage 16 VDC
    Must Release Voltage 2.4 VDC