    Taitien XZLEECNANF-27.000000
    Part No.:
    XZLEECNANF-27.000000
    Manufacturer:
    Taitien
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedXZLEECNANF-27.000000.pdf
    Description:
    CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
    Shipping
    Inventory:500
    Manufacturer:
    Taitien
    Series:
    XZ
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    27 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    1. How to order XZLEECNANF-27.000000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the XZLEECNANF-27.000000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XZLEECNANF-27.000000?
    Manufacturer Taitien Taitien Taitien Taitien Taitien
    Series XZ XZ XZ XZ XZ
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
    Frequency 27 MHz 27.12 MHz 32 MHz 40 MHz 48 MHz
    Frequency Stability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
    Load Capacitance 6pF 6pF 6pF 6pF 6pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms 100 Ohms 80 Ohms 80 Ohms 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm) 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm) 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm) 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm) 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)