    Taitien TXETCLSANF-40.000000
    Part No.:
    TXETCLSANF-40.000000
    Manufacturer:
    Taitien
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTXETCLSANF-40.000000.pdf
    Description:
    XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
    Manufacturer:
    Taitien
    Series:
    TX
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    40 MHz
    Function:
    Output:
    Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply:
    2.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability:
    ±2ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    2.5mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    1. How to order TXETCLSANF-40.000000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TXETCLSANF-40.000000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TXETCLSANF-40.000000?
    Image TXETCLSANF-40.000000 TXETCLSANF-25.000000 TXETCLSANF-16.384000
    Part Number TXETCLSANF-40.000000 TXETCLSANF-25.000000 TXETCLSANF-16.384000
    Manufacturer Taitien Taitien Taitien
    Series TX TX TX
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Obsolete
    Base Resonator Crystal Crystal Crystal
    Type TCXO TCXO TCXO
    Frequency 40 MHz 25 MHz 16.384 MHz
    Function - - -
    Output Clipped Sine Wave Clipped Sine Wave Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V 2.8V ~ 3.3V 2.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability ±2ppm ±2ppm ±2ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max) 2.5mA 2mA 2mA
    Ratings - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - - -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)