    Taitien OVETGLJANF-12.000000
    Part No.:
    OVETGLJANF-12.000000
    Manufacturer:
    Taitien
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedOVETGLJANF-12.000000.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
    Manufacturer:
    Taitien
    Series:
    OV
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    12 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    2.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    10mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.051" (1.30mm)
    1. How to order OVETGLJANF-12.000000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the OVETGLJANF-12.000000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of OVETGLJANF-12.000000?
    Manufacturer Taitien Taitien Taitien Taitien Taitien
    Series OV OV OV OV OV
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
    Product Status Active Active Active Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 40.96 MHz 50 MHz 12 MHz 2.176 MHz 25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
    Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V 2.8V ~ 3.3V 2.8V ~ 3.3V 2.8V ~ 3.3V 2.8V ~ 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max) 10mA 20mA 10mA 10mA 10mA
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm)