    STMicroelectronics BAT30SFILM
    Part No.:
    BAT30SFILM
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Category:
    Diode Arrays
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBAT30SFILM.pdf
    Description:
    DIODE ARR SCHOT 30V 300MA SOT233
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Series:
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Diode Configuration:
    1 Pair Series Connection
    Technology:
    Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    30 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
    300mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    530 mV @ 300 mA
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    5 µA @ 30 V
    Operating Temperature - Junction:
    150°C (Max)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-23-3
    1. How to order BAT30SFILM on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BAT30SFILM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BAT30SFILM?
    Image BAT30SFILM
    Part Number BAT30SFILM
    Manufacturer STMicroelectronics
    Series -
    Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Diode Configuration 1 Pair Series Connection
    Technology Schottky
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
    Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300mA (DC)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 300 mA
    Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 30 V
    Operating Temperature - Junction 150°C (Max)