    Image SD040SC200A.T2 SD040SC200A.T1 SD040SC200A.T
    Part Number SD040SC200A.T2 SD040SC200A.T1 SD040SC200A.T
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V 200 V 200 V
    Current - Average Rectified (Io) 1A 1A 1A
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 920 mV @ 1 A 920 mV @ 1 A 920 mV @ 1 A
    Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Reverse Recovery Time (trr) - - -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 200 V 30 µA @ 200 V 30 µA @ 200 V
    Capacitance @ Vr, F 20pF @ 5V, 1MHz 20pF @ 5V, 1MHz 20pF @ 5V, 1MHz
    Supplier Device Package Die Die Die
    Operating Temperature - Junction -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C 200°C (Max)