    Skyworks Solutions Inc. 591MA-DDG
    Part No.:
    591MA-DDG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Programmable Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited591MA-DDG.pdf
    Description:
    XTAL OSC PROG XO LVPECL 3.3V
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Series:
    Si591
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Programmable Type:
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
    Available Frequency Range:
    10 MHz ~ 810 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Stability (Total):
    ±100ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    125mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 591MA-DDG on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 591MA-DDG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 591MA-DDG?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 591MA-DDG.
    Image 591MA-ADG 591MA-CDG 591MA-DDG
    Part Number 591MA-ADG 591MA-CDG 591MA-DDG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Series Si591 Si591 Si591
    Packaging Strip Strip Strip
    Product Status Active Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
    Available Frequency Range 10 MHz ~ 810 MHz 10 MHz ~ 810 MHz 10 MHz ~ 810 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±50ppm ±50ppm ±50ppm
    Frequency Stability (Total) ±100ppm ±100ppm ±100ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max) 125mA 125mA 125mA
    Ratings - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)