    Skyworks Solutions Inc. 531AB156M250DG
    Part No.:
    531AB156M250DG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited531AB156M250DG.pdf
    Description:
    XO-DIFFSE SINGLEFREQ OE_PIN1 10
    Shipping
    Inventory:130
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si531
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    156.25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    1. How to order 531AB156M250DG on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 531AB156M250DG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 531AB156M250DG?
    Image 531AB156M250DG
    Part Number 531AB156M250DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si531
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Strip
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 156.25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 121mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)