    SiTime SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X
    Part No.:
    SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSIT5001AI-2E-33N0-24.000000X.pdf
    Description:
    MEMS OSC TCXO 24.0000MHZ LVCMOS
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT5001
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    24 MHz
    Function:
    Output:
    LVCMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    33mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    1. How to order SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SIT5001AI-2E-33N0-24.000000X?
    Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
    Series SiT5001 SiT5001 SiT5001 SiT5001 SiT5001
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
    Type TCXO TCXO TCXO TCXO TCXO
    Frequency 40 MHz 24 MHz 24.576 MHz 12.288 MHz 80 MHz
    Function - - Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 1.8V
    Frequency Stability ±5ppm ±5ppm ±5ppm ±5ppm ±5ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max) 33mA 33mA 33mA 33mA 31mA
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm)