    SiTime SIT5000AI-GE-25E0-25.000000X
    Part No.:
    SIT5000AI-GE-25E0-25.000000X
    Manufacturer:
    SiTime
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSIT5000AI-GE-25E0-25.000000X.pdf
    Description:
    MEMS OSC XO 25.0000MHZ SMD
    Shipping
    Inventory:413
    Manufacturer:
    SiTime
    Series:
    SiT5000
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    MEMS
    Type:
    TCXO
    Frequency:
    25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVCMOS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    33mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (2.7x2.4)
    Size / Dimension:
    0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    1. How to order SIT5000AI-GE-25E0-25.000000X on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the SIT5000AI-GE-25E0-25.000000X price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SIT5000AI-GE-25E0-25.000000X?
    Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
    Series SiT5000 SiT5000 SiT5000 SiT5000 SiT5000
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
    Type TCXO TCXO TCXO TCXO XO (Standard)
    Frequency 40 MHz 25 MHz 25 MHz 10 MHz 19.2 MHz
    Function - Enable/Disable Enable/Disable - -
    Output LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V 2.5V 3.3V 1.8V
    Frequency Stability ±5ppm ±5ppm ±5ppm ±5ppm ±5ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max) 33mA 33mA 33mA 33mA 31mA
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) 4-SMD (2.7x2.4) 4-SMD (2.7x2.4) - 4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) 0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.039" (1.00mm) 0.031" (0.80mm)