    Sensata-Airpax CPP11-52-15.0A-OC-V
    Part No.:
    CPP11-52-15.0A-OC-V
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCPP11-52-15.0A-OC-V.pdf
    Description:
    CIR BRKR MAG-HYDR 15A PUSH-PULL
    Shipping
    Inventory:12
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Series:
    SNAPAK®
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    15A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    Actuator Type:
    Push-Pull
    Number of Poles:
    1
    Illumination:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Approval Agency:
    1. How to order CPP11-52-15.0A-OC-V on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CPP11-52-15.0A-OC-V price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CPP11-52-15.0A-OC-V?
    Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
    Series SNAPAK® SNAPAK® SNAPAK® SNAPAK® SNAPAK®
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
    Current Rating (Amps) 4A 15A 5A 10A 10A
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Voltage Rating - DC 65 V - - 65 V -