    Same Sky (Formerly CUI Devices) MPB04-2C33-S-D
    Part No.:
    MPB04-2C33-S-D
    Manufacturer:
    Same Sky (Formerly CUI Devices)
    Category:
    Pushbutton Switches
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMPB04-2C33-S-D.pdf
    Description:
    DPDT, THROUGH HOLE, 3.3 MM PUSH,
    Shipping
    Inventory:200
    Manufacturer:
    Series:
    MPB04
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Through Hole
    Type:
    Standard
    Circuit:
    SPDT
    Switch Function:
    On-Mom
    Current Rating (Amps):
    14mA (DC)
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    28 V
    Actuator Type:
    Round, Plunger
    Actuator Marking:
    No Marking
    Color - Actuator/Cap:
    White
    Illumination Type, Color:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Termination Style:
    PC Pin
    Ingress Protection:
    Features:
    Panel Cutout Dimensions:
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 80°C
    1. How to order MPB04-2C33-S-D on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MPB04-2C33-S-D price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MPB04-2C33-S-D?
    Image MPB04-2C33-S-D MPB04-2C54-S-CAP-BK-D MPB04-2C54-S-CAP-WT-D
    Part Number MPB04-2C33-S-D MPB04-2C54-S-CAP-BK-D MPB04-2C54-S-CAP-WT-D
    Series MPB04 MPB04 MPB04
    Packaging Bag Bag Bag
    Product Status Active Active Active
    Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole
    Type Standard Standard Standard
    Circuit SPDT SPDT SPDT
    Switch Function On-Mom On-Mom On-Mom
    Current Rating (Amps) 14mA (DC) 14mA (DC) 14mA (DC)
    Voltage Rating - AC - - -
    Voltage Rating - DC 28 V 28 V 28 V
    Actuator Type Round, Plunger Round, Button Round, Button
    Actuator Marking No Marking No Marking No Marking
    Color - Actuator/Cap White Black White
    Illumination Type, Color - - -
    Termination Style PC Pin PC Pin PC Pin
    Ingress Protection - - -
    Features - - -
    Panel Cutout Dimensions - - -
    Operating Temperature -25°C ~ 80°C -25°C ~ 80°C -25°C ~ 80°C