    Same Sky (Formerly CUI Devices) CP1054033H
    Part No.:
    CP1054033H
    Manufacturer:
    Same Sky (Formerly CUI Devices)
    Category:
    Thermoelectric, Peltier Modules
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCP1054033H.pdf
    Description:
    PELTIER, 40 X 40 X 3.3 MM, 10.5
    Shipping
    Inventory:50
    Manufacturer:
    Series:
    CP105H, arcTEC
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Size / Dimension:
    Square - 40.00mm L x 40.00mm W
    Qmax @ Th:
    148.0W @ 27°C
    Delta Tmax @ Th:
    68°C @ 27°C
    Height:
    3.30mm
    Number of Stages:
    1
    Current - Max:
    10.5 A
    Voltage - Max:
    24.1 V
    Resistance:
    1.83 Ohms
    Operating Temperature:
    100°C
    Features:
    Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
    1. How to order CP1054033H on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CP1054033H price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CP1054033H?
    Image CP1054033H
    Part Number CP1054033H
    Manufacturer Same Sky (Formerly CUI Devices)
    Series CP105H, arcTEC
    Packaging Box
    Product Status Active
    Size / Dimension Square - 40.00mm L x 40.00mm W
    Qmax @ Th 148.0W @ 27°C
    Delta Tmax @ Th 68°C @ 27°C
    Height 3.30mm
    Number of Stages 1
    Current - Max 10.5 A
    Voltage - Max 24.1 V
    Resistance 1.83 Ohms
    Operating Temperature 100°C