    Rohm Semiconductor UMZ12KTL
    Part No.:
    UMZ12KTL
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    SC-82A, SOT-343
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedUMZ12KTL.pdf
    Description:
    DIODE ZENER ARRAY 12V 200MW UMD4
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    Package/Case:
    SC-82A, SOT-343
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Configuration:
    2 Independent
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    12 V
    Tolerance:
    Power - Max:
    200 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 9 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    UMD4
    1. How to order UMZ12KTL on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the UMZ12KTL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UMZ12KTL?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UMZ12KTL.
    7.How to contact us to get technical supports, such as UMZ12KTL pin diagram, UMZ12KTL datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image UMZ12KTL
    Part Number UMZ12KTL
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series -
    Package/Case SC-82A, SOT-343
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Configuration 2 Independent
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
    Tolerance -
    Power - Max 200 mW
    Impedance (Max) (Zzt) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C