    Rohm Semiconductor IMH10AT110
    Part No.:
    IMH10AT110
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    SC-74, SOT-457
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedIMH10AT110.pdf
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL NPN SMT6
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    Package/Case:
    SC-74, SOT-457
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Not For New Designs
    Transistor Type:
    2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    2.2kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    47kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    80 @ 10mA, 5V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    300mV @ 250µA, 5mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    250MHz
    Power - Max:
    300mW
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SMT6
    1. How to order IMH10AT110 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the IMH10AT110 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IMH10AT110?
    Image IMH10AT110
    Part Number IMH10AT110
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series -
    Package/Case SC-74, SOT-457
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Not For New Designs
    Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 10mA, 5V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 250µA, 5mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition 250MHz
    Power - Max 300mW