    Rohm Semiconductor BR25H040FVT-5ACE2
    Part No.:
    BR25H040FVT-5ACE2
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Memory
    Package:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedBR25H040FVT-5ACE2.pdf
    Description:
    4KBIT, SPI BUS, SERIAL EEPROM FO
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    BR25H040xxx-5AC
    Package/Case:
    8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Programmable:
    Memory Type:
    Non-Volatile
    Memory Format:
    EEPROM
    Technology:
    EEPROM
    Memory Size:
    4Kbit
    Memory Organization:
    512 x 8
    Memory Interface:
    SPI
    Clock Frequency:
    20 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    3.5ms
    Access Time:
    Voltage - Supply:
    1.7V ~ 5.5V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q100
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-TSSOP-B
    1. How to order BR25H040FVT-5ACE2 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BR25H040FVT-5ACE2 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BR25H040FVT-5ACE2?
    Image BR25H040FVT-2CE2 BR25H040FVT-5ACE2
    Part Number BR25H040FVT-2CE2 BR25H040FVT-5ACE2
    Manufacturer Rohm Semiconductor Rohm Semiconductor
    Series - BR25H040xxx-5AC
    Package/Case 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Programmable Not Verified -
    Memory Type Non-Volatile Non-Volatile
    Memory Format EEPROM EEPROM
    Technology EEPROM EEPROM
    Memory Size 4Kbit 4Kbit
    Memory Organization 512 x 8 512 x 8
    Memory Interface SPI SPI
    Clock Frequency 10 MHz 20 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page 4ms 3.5ms
    Access Time - -
    Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V 1.7V ~ 5.5V
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) -40°C ~ 125°C (TA)