    Rohm Semiconductor 2SC4505T100Q
    Part No.:
    2SC4505T100Q
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Single Bipolar Transistors
    Package:
    TO-243AA
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited2SC4505T100Q.pdf
    Description:
    TRANS NPN 400V 0.1A MPT3
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    Package/Case:
    TO-243AA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Not For New Designs
    Transistor Type:
    NPN
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100 mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    400 V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    500mV @ 1mA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    10µA (ICBO)
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    120 @ 10mA, 10V
    Power - Max:
    2 W
    Frequency - Transition:
    20MHz
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    MPT3
    1. How to order 2SC4505T100Q on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 2SC4505T100Q price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 2SC4505T100Q?
    Image 2SC4505T100Q
    Part Number 2SC4505T100Q
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series -
    Package/Case TO-243AA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Not For New Designs
    Transistor Type NPN
    Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 400 V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 1mA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 10µA (ICBO)
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 120 @ 10mA, 10V
    Power - Max 2 W
    Frequency - Transition 20MHz
    Operating Temperature 150°C (TJ)