    Raltron Electronics RT2012-32.768-12.5-TR
    Part No.:
    RT2012-32.768-12.5-TR
    Manufacturer:
    Raltron Electronics
    Category:
    Crystals
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedRT2012-32.768-12.5-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
    Manufacturer:
    Raltron Electronics
    Series:
    RT2012
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    kHz Crystal (Tuning Fork)
    Frequency:
    32.768 kHz
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    12.5pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    90 kOhms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)