    Raltron Electronics R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR
    Part No.:
    R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR
    Manufacturer:
    Raltron Electronics
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedR2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
    Manufacturer:
    Raltron Electronics
    Series:
    R2016
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    32 MHz
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    1. How to order R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of R2016-32.000-12-F-1010-EXT-TR?
    Series R2016 R2016 R2016 R2016 R2016
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
    Frequency 32 MHz 32 MHz 20 MHz 16 MHz 16 MHz
    Frequency Stability ±10ppm ±10ppm ±20ppm ±20ppm ±15ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm ±10ppm ±20ppm ±20ppm ±10ppm
    Load Capacitance 12pF 8pF 10pF 10pF 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms 100 Ohms 120 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm) 0.020" (0.50mm)