    Qualtek 774W-10/02
    Part No.:
    774W-10/02
    Manufacturer:
    Qualtek
    Category:
    Power Entry Modules (PEM)
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited774W-10/02.pdf
    Description:
    PWR ENT INLET/OUT IEC320-C13 PNL
    Manufacturer:
    Qualtek
    Series:
    774W
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Connector Style:
    IEC 320-C13
    Connector Type:
    Receptacle, Female Sockets; Receptacle, Male Blades
    Current Rating - Appliance Inlet:
    10A
    Voltage Rating - Appliance Inlet:
    250VAC
    Number of Positions:
    3 per connection (2)
    Filter Type:
    Current Rating - Filter:
    Switch Features:
    Current Rating - Circuit Breaker:
    Accomodates a Fuse:
    No
    Mounting Type:
    Panel Mount, Snap-In
    Termination:
    IDC, Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
    Features:
    Fuse Holder, Drawer:
    Panel Cutout Dimensions:
    Rectangular - 50.70mm x 33.50mm
    Panel Thickness:
    0.039" (1.00mm)
    Material Flammability Rating:
    Ingress Protection:
    1. How to order 774W-10/02 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 774W-10/02 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 774W-10/02?
    Image 774W-10/02 774W-10/01
    Part Number 774W-10/02 774W-10/01
    Manufacturer Qualtek Qualtek
    Series 774W 774W
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Connector Style IEC 320-C13 IEC 320-C13
    Current Rating - Appliance Inlet 10A 10A
    Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC 250VAC
    Number of Positions 3 per connection (2) 3 per connection (2)
    Filter Type - Unfiltered - Commercial
    Current Rating - Filter - -
    Switch Features - -
    Accomodates a Fuse No No
    Mounting Type Panel Mount, Snap-In Panel Mount, Snap-In
    Termination IDC, Quick Connect - 0.189" (4.8mm) Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
    Features - -
    Fuse Holder, Drawer - -
    Panel Cutout Dimensions Rectangular - 50.70mm x 33.50mm Rectangular - 50.70mm x 33.50mm
    Panel Thickness 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)