    Qualtek 770W-X2/13
    Part No.:
    770W-X2/13
    Manufacturer:
    Qualtek
    Category:
    Power Entry Modules (PEM)
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited770W-X2/13.pdf
    Description:
    PWR ENT RCPT IEC320-C8 PNL SLDR
    Shipping
    Inventory:572
    Manufacturer:
    Qualtek
    Series:
    770W
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Connector Style:
    IEC 320-C8
    Connector Type:
    Receptacle, Male Pins
    Current Rating - Appliance Inlet:
    2.5A
    Voltage Rating - Appliance Inlet:
    250VAC
    Number of Positions:
    2
    Filter Type:
    Unfiltered - Commercial
    Current Rating - Filter:
    Switch Features:
    Current Rating - Circuit Breaker:
    Accomodates a Fuse:
    No
    Mounting Type:
    Panel Mount, Snap-In
    Termination:
    Solder Eyelet
    Features:
    Fuse Holder, Drawer:
    Panel Cutout Dimensions:
    Rectangular - 24.50mm x 12.50mm
    Panel Thickness:
    0.024" ~ 0.079" (0.60mm ~ 2.00mm)
    Material Flammability Rating:
    Ingress Protection:
    1. How to order 770W-X2/13 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 770W-X2/13 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 770W-X2/13?
    Image 770W-X2/13 770W-X2/10 770W-X2/03 770W-X2/12 770W-00/02
    Part Number 770W-X2/13 770W-X2/10 770W-X2/03 770W-X2/12 770W-00/02
    Manufacturer Qualtek Qualtek Qualtek Qualtek Qualtek
    Series 770W 770W 770W 770W 770W
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Obsolete Obsolete
    Current Rating - Appliance Inlet 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
    Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
    Number of Positions 2 2 2 2 2
    Switch Features - - - - -
    Accomodates a Fuse No No No No No
    Termination Solder Eyelet Solder Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) Solder Solder
    Features - Board Lock - - -
    Fuse Holder, Drawer - - - - -
    Panel Cutout Dimensions Rectangular - 24.50mm x 12.50mm - Oval - 21.00mm x 13.00mm Rectangular - 24.50mm x 12.50mm Oval - 21.00mm x 12.40mm
    Panel Thickness 0.024" ~ 0.079" (0.60mm ~ 2.00mm) 0.063" (1.60mm) - 0.024" ~ 0.079" (0.60mm ~ 2.00mm) 0.256" (6.50mm)